ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 a dim te ecim???

Shko poshtė 
AutoriMesazh
triniti
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 17
Location : aty ku mbarojne enderrat dhe fillon realiteti
Registration date : 10/04/2008

MesazhTitulli: a dim te ecim???   Thu Apr 10, 2008 4:16 pm

ok...
ne jemi brezi i ri, dmth e ardhmja e shqiperise...jemi ne ata qe do e rregullojme, do e prishim a do e lem ne vend numero vendin tone...
mbi shpatulla pra kemi kete formen e "pergjegjesise" per sa i perket te ardhmes sone dhe te ardhmes se atyre qe do vin pas nesh.
sa te afte jemi ne te ecim ne jete???
dmth sa te afte jemi ne brezi i ri... te rritur mes konfliktesh politike e civili mbi te gjitha ( se ne fund te fundit i bem te gjitha vete ) te krijojme ate qe quhet "vend i jetueshem" ne shqiperi ???
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: a dim te ecim???   Fri Apr 11, 2008 10:25 pm

deri tani shume pak kemi treguar qe do te jemi te afte te ndertojme ate qe quhet atdheu yn,ne kuptimin i jetueshem.shume pak nga ne po luftojne per nje status shoqeror dhe social te denje per tu quajtur qytetar europjan.une mendoj se te ecesh me hapat e mbara drejt zhvillimit,duhet mbi te gjitha nje kultur (jo thjesht nje kultur intelektuale por nje kultur e mireqene njerezore.
por asgje nuk eshte e pamundur,thjesht duhet deshire e mire.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
a dim te ecim???
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Tema Shoqėrore-
Kėrce tek: