ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 SI JETOJ PA TY.....

Shko poshtė 
AutoriMesazh
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: SI JETOJ PA TY.....   Sat Mar 29, 2008 2:18 am

[b]...Sa here thame lamtumire, e perfunduam ne Mire u pafshim!
Sa here??!!!
Nuk do kthehem me te rishkruaj ditet e mia pa Ty, por te shkruaj ditet
qe me sjellin lumturine time te cfaredoshme!
Dikur do shteret dhe frymezimi i fjales,do thahen germat pas nje mendjeje
te shendoshe,-tek prekin pa deshire Kujtimet...
Ti s`ishe kurre Kujtimi im shpirt,-ti ishe vete Jeta ime![/b]
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Sat Mar 29, 2008 2:26 am

Me ka marre malli... dhe gjurmet e tua mbi petale endrrash e bene me te embel helmin qe buzet e tua mi dhane si ikone te dashurise tone. Me ka marre malli...dhe hapat e tu trokasin mbi rrenojat e anfiteatrit te ndertuar mbi dashurin time te mekur.Me ka marr malli... dhe fjalet e pathena si jehon klithje me sjellin me afer teje... Me ka marre malli ... dhe ditet e mia pa ty thyen duke pertypur copeza shprese , ushqimi i vetem i shpirit tim bashke me dashurine time. Me ka marr malli...o zot sa me ka marr
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Sun Mar 30, 2008 12:40 am

NJĖ NJĖ ĒAST MALLI ...

Sa shumė mallė, sa dėshpėrim, sa vuajtje, sa shumė dashuri ndjej pėr ty sonte, nė kėtė natė i dashuri im... Sonte ėndėrrat dhe kujtimet pėr ty i kam kėtu grumbulluar nė shpirtin tim nė zemrėn time tė pėrlotur. Mė beso ndihem e vetme nė kėtė botė tė madhe e humbur si njė e huaj, ku nė errėsirėn e harruar dhe e hidhur nė njė qoshe pa skaj. Mes ėndrrash qė dikur i pata, qė jeta m'i ka afruar njėherė kur isha me ty, e ndjej vetėn tė dėshiruar pėr pak ēaste, e pėr pak ngrotėsi, e pėr shumė dashuri, tani nė zemrėn time mbretėron acari qė mė ngriu zemrėn, e bėri akullė! Sonte shoh njė dorė qė s'mė bindet, shoh dy sy qė tė kėrkojnė, i dashuri im dhe ndjej njė zemėr qė ndoshta s'mė pėrket mua, ndjej dashuri qė mė pėrbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe ēdo qelizė tė qenies time. Ti ndoshta imagjinon ēdo tė thotė tė duash dikend nė heshtje, nė kėtė largėsi tė mallkuar, tė mendosh dhe tė kalosh ditėt pėrgjysėm.
Tė jetosh ēdo ēast kur njė pjesė e qenies tėnde jeton larg dhe aq mė keqė kur e di qė s'tė pėrket aspak. E ē'rėndėsi ka pėr mua, veē ekzistencės tėnde. Vetėm njėherė tė jem me ty tė qėndroja njė minutė, atėherė e kisha lutur Zotin qė tė vjenė dhe le tė mė merr nė atė botėn tjetėr, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!
Eh, sa e sa orė e ditė mė ikin duke tė menduar ty, netėve pėrpilitem dhe ndjej shtėrngimin nė zemėr, lotėt mė rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomės sime, atėherė lotėt teren nga ngrohtėsia e rrezeve mbi fytyrėn time. Fytyra jote trazon ēdo gjė nė shpirtin tim, mė ngacmon fantazinė. Ngado qė po i hedhi sytė mė duket se tė shoh, shoh atė buzėqeshjen tėnde magjepėse ato buzė tė ėmbla, ata sy tė shkruar. Ngado qė e hedh dorėn tė parfytyroj se tė prek. I prek ato flokė tua, atė trup tė bukur mendoj se jam e ulur mbi prehėrin tėnd dhe ngadalė mė perkėdhelė... Vallė ē'ti bėj tani shpirtit qė tė do pranė dhe s'tė ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TĖ MA MARRĖSH KĖTĖ SHPIRT QĖ TĖ MOS VUAJ MĖ? Ē'ti bėj zemrės qė brenda saj qėndron vetėm ti? Ti qė je e vetmja rrėnjė e mbijetesės sė saj! Ē'ti bėj syve qė ndjejnė mallė e duan tė tė shohin dhe derdhin vetėm lotė pa ndalė! Ē'ti bėj vetes sime qė ėshtė dashuruar marrėzisht pas teje? Jam unė qė tė thėrras me zė te shurdhėr dhe vuaj brenda vetės kėtė dashuri. TĖ DUA me shpirt.
E dashuruar si sot do tė mbetem pas teje pėrgjithmonė. Dhe nėse kam lėnė diēka tek ti, njė ndjenjė tė vogėl dashurie apo respekti, tė lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unė do tė dua deri nė pėrjetėsi vetėm ty dhe kėtė fjalė do e mbylli brenda nė shpirtin tim dhe kurrė s'do ta tradhėtoj veten time. Nėsė do tė mė marrė malli pėr ty do ta gjej, ta shuaj nė skutat e kujtimeve tė mia qė i ruaj tė pastra. Ty, pėr ty dhe vetėm ty....!!!


Ne nje ēast malli per ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Sun Mar 30, 2008 12:51 am

Ogni volta che alzo gli occhi al cielo... che abbasso lo sguardo... che mi perdo nella tempesta dei miei pensieri.... sei sempre e solo tu il protagonista...
mi dicono di dimenticarti... ma l'amore č cosģ difficile da cancellare quando si č impadronito di te... ed alla fine....cos'č l'amore?!
forse quella furia che ti cattura e ti fa fare cose che spinto dalla ragione non avresti neanche mai pensato... forse un qualcosa che inspiegabilmente ti prende e ti porta in alto... quasi a toccare il cielo con un dito... ti fa sentire leggero... e finalmente felice...
oppure ti puņ far scendere una lacrima da un momento all'altro..
ma mai lacrime amare... perchč amare non č peccato...
ma delle volte puņ far soffrire... l'amore č delicato... č un filo sottile che unisce ogni coincidenza... che non porta mai rimorsi o rancori... che non ha momenti insignificanti... e da un senso alla nostra vita.. l'amore č una fiamma....e delle volte si puņ rimanere scottati... sperare in un qualcosa che sarą sempre impossibile da raggiungere... o raggiungere obiettivi in cui neanche noi credevamo...
un secondo ti sembra di essere in paradiso... e quello dopo ti ritrovi inspiegabilmente sul letto a piangere... nessun giorno č passato senza aver lasciato un segno...
ogni parola e ogni gesto assumono un significato.... e improvvisamente riesci a sognare ad occhi aperti... a guardare dalla finestra e vedere comunque il sole... a sorridere anche di fronte alle situazioni pił difficili... ad aspettare ogni giorno solo per provare le sensazioni di quello appena trascorso... l'amore č un incrocio di emozioni che non si possono spiegare... č guardarsi negli occhi e dirsi "ti amo"... e provare un brivido che solo lui puņ dare... questo č l'amore... ed č quello che ti fa sperare nel futuro...
che si insidia nel tuo cuore... e non vuole pił andarsene... e ora dimmi... come faccio a dimenticarti?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Tue Apr 01, 2008 4:21 pm

***SA SHUME DHIMBJE NE SYTE TANE.Ne cdo rrahje zemra e ndihen se dicka do ndodhe,dicka rreth sa po shkaterohet,po bie pak nga pak..ai univers qe ajo ka ndertuar.E dine dhe syte,madje e njohin dhimbjen..qe kapercen nga syte e mi tek te tute.
..........Ora 2 pas mesnate dhe thjeshte hena ka ngelur te me beje shoqeri,hena dhe nje cel mbi tryeze,ku ne cdo tik-tak ore une vrapoj ta shoh,se mos ti me kerkon,se mos ti me kujton.....po cdo levizje e kot,ti ke dite qe nuk me kerkon me si ne fillim,ke dite qe nuk je me si ne fillim,madje nuk je fare ti...une te pakten nuk te njoh me.Ndoshta ke humbur???
Nuk po gjen dot as ti veten tende i dashur??Ku je??Cfare te mundon??Kush????
Ne qe bisedonim me shikim,dashuroheshim me veshtrime,ledhatoheshim me dhembsurine,ishim afer dhe ne largesi...ne sot nuk po kuptohemi as duke bertitur,duke u cjerre,duke klidhur.......ne sot kemi humbur ne humnerin e madhe qe na ndan.
Ma thuaj ta di,te pakten mos te me torturoj pritja,dyshime,frika per ty......O ZOT....
.................................C’PO NDODHE ME NE ZEMER?????.......................................
Dhe une sot kam humbur ty,dashurine,mikun time me te mire..une kam humbur veten.
Cdo gje qe me ka mbetur jane kujtimet,si copa xhami te shperndare ne cdo vend ku hedh hapin,ne cdo vend ku kerkoj pak qetesi,ne cdo vend ku kerkoj te te prek.
Dhe me ka ngelur dhimbja,po kjo dhimbje nuk eshte e bukur,edhe pse brenda je ti,ajo eshte kaq e pashpirt,kaq mizore,kaq e torturuse pikerisht sepse e shkakton ti,sepse je pjesa e saj,sepse jeton ne te…sepse lind vetemin time.
Ne qe u dashuruam aq shume,qe s’jetonim dot pa u pare ne sy,qe nuk kishim frike nga largesia,nga vdekja,nga jeta..mjaftonim te ishim bashke…ne qe u dashuruam, u ndame, dhe trupi u mbarse dhe lindi vetmine……lindi ankthin ne syte e mi….lindi largesine.
Po une sot jam kaq e lodhur,kaq shume …..sa cdo gje me duket si nje mankth qe s’po mabron kurre,qe askush nga ne te dy s’ka mundesi,apo deshire ti zgjate doren,ta ndryshoje kete situate.
Ndoshat dashuria mbaroj(cdo gje mbaron nje dite)apo ne duam qe te mbaroje(dhe 2 njerz qe duhen mund te lodhen me njeri-tjetrin)ndoshta nuk jemi aq te forte sa te luftojme(sepse dashuria do kurajo)ndoshta ne hoqem dore(nuk kemi besim te ne,te kjo ndjenje)ndoshta ty dicka te shqeteson(o zot,kjo do me vdiste me shume) ndoshta……vetem kaq….ndoshta……dhe “ndoshta” nuk mbaron kurre.
Po te le te shkosh zemer,sepse ndoshta kete do…..sepse u lodha duke te kerkuar,tani jo me,tani nuk kam me mundesi....tani ....IK.
Dhe nese me kerkon,mjafton me thirre,mjafton qe te duash....dhe sa do larg te jem..une do vije.....po deri atehere.......une nuk do te kerkoj me.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Tue Apr 01, 2008 4:31 pm

DHIMBJA ESHTE E BUKUR SE BRENDA JE TI.
***Sot per ty zemer kam shume mall,shume dashuri,kaq shume nevoje per ty,per te te degjuar,per te te degjuar zerin fare pak,nga tel….sespe sot me mjafton kaq te ndihem pak me mire.dicka po me shtrengon zemren,mungesa,malli,trishtimi,se di cfare eehte…po e di qe je ti….qe je ti qe me mungon…..
O ZOT sa ndjenja trazohe sot ne shpirtin tim….as gje nuk me ngushellon sot,asgje nuk me bene te ndihem mire..zemra ka tallaze Brenda saj…ka trishtim,inat,dhimbje,urrejtje,mall,zhgenjim,lot,klithje,thirrje …po mbi te gjitha ka emrin tend.
Ty qe une desha aq shume,aq shume te adhuroja,ti qe ishe dielli ne syte e mi,ishe si shiu ne kohe te thate,si oaz ne shkretetire,si ajri per zogjte,si dielli pas stuhise,si bora qe cdo gje te bukur zbardhe....ishe ti fillimi dhe fundi i dites sime.....atje ku hapej mengjesi ku perndonte dita.....
Dhe sot je prape ti qe je bere ferri I diteve te mia,frika e neteve te gjata,zhgenjimi qe me ka pushtuar zemren,trishtimi i syve te mi,lotet qe kur nuk mbarojne,dhimbja qe me mua deri ne fund te diteve te mia do jetoj me mua....je ti qe ike pa thene as lamtumire.....
Se di sot nuk arrije t’ja shpjegoje as vetes si ike..jo pse ike,sespe e di qe jeta ndarje ka,po menyra qe pas teje mbylle deren,aq dhunshem,aq pa menduar per mua,per ne,per dashurine…ti krijes kaq e pa dashur,ti njeri pa kurajo…..ti qe je jeta ime….ti qe nuk meriton te te dashuroj…..
Sot ne keto ore te vona..ku pervec tik-takve t eores nuk degjohet asgje tjeter,une kam kaq mall per ty,dua vetem pak te te degjoj zerin,te te ndihej,edhe pse larg,vetem per pak….sepse mendoj se sot zemra po me pushon per ty….
Ti thoshe se me doje,se kurre nuk do me lendoje,se kurre nuk do me harroje….ti genjeshtar qe dole ne rrugen time….ti qe nuk emeriton dashurine time….as nje dashuri ne bote..
Lotet me rreshkasin ngadal ne faqe,eshte malli…dhe une mundohem te te urrej,qe ti ndaloje lotet,ti them pusho….po nuk mundem,syte qajne dhe cdo dite per ty me shume.
Dhe zemres I lutem qe per ty mos te vuaj me,te mos ndihej dhimbje…as mall…po e kot
Dhe qenies time cdo nate I lutem,I pergjerohem te te harroje,te harroje aromen tende,shikimet qe me jepje,zerin tend,puthjet dhe ledhatimet e tua ,te harroje ty….
Po eshte kaq e veshtire me thote,kaq e pamundur,kaq dhimbje ka..o zot…..kur do pushoje kjo zemer se rrahuri per te….kur do harroje,kur mund te fle….???????????????????????
Dhe sot,sic do nate une ndihem kaq vetem,kaq e trishtuar…duke biseduar me ty…duke u lutur,qe neser te te degjoj fare pak zerin…sa te me largohet pak malli…..
Dhe nderkohe te vetmen shoqeri kam dhimbjen….dhe pas vetes e shtrengoj,se le te me iki,sepse me kujton ty…sepse dhimbja eshte e bukur dhe e dua sepse brenda ka ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Sun Apr 06, 2008 11:28 pm

Mendoja sesi mund te shkonin gjerat midis nesh per ore te tera. Enderroja sesi ti do te thoshe fjalet e duhura, veproje drejt...
E te jepja ty vlera qe ti nuk i ke, e te adhuroja per veprime qe ti nuk i bere kurre.
Mendoja per ty cdo minute te cdo dite edhe vetem tingelli i thjesht i germave qe formonin emrin tend ne buzet e mia, largonte rete dhe une e gjeja veten ne kete bote te ndritshme, te ngrohte qe kujtimi yt krijonte.
Deshiroja kaq shume qe ti te ishe me mua sa here jeta ishte bujare edhe me jepte momente te vyera, pika-lumturie.
Deshiroja qe ti te ishe aty kur jeta tregohej mizore edhe njerzit me shkelnin persiper derisa shpirterisht kthehesha ne pluhur...
Edhe para se te njihja, ishte nje lloj force perqark meje qe me drejtonte nga ti...
Edhe une, si nje anije e shkaterruar ne kerkim te tokes ndoqa driten qe ndricoi e cau stuhin per te arritur tek ty.
Rash ne kraharorin tend, e etur per prekjen tende...dhe rigjeta veteveten aty.
Dhe ti me mesove c'eshte dashuria, perkedheljen e huaj te buzve te tua ne buzet e mia...
Me shtrengove ne krahet e tu edhe mure te fortifikuar u ngriten rreth meje te me mbronin nga bote, nga vetja...
Edhe largove frikat e mia, ndalove kohen befas, edhe fshive gjithe lotet e mi, te te shkuares dhe te tashmes.
Prekja jote..., mbyll syte dhe e ndjej ende, perveluese mbi lekure..., mundohem por lekura ime refuson te harroj. Trupi im eviton harresen.
Zemra ime cuditerisht preferon torturen ne vend te paqes.
Edhe para se te njihja ty, egzistonte nje force terheqse qe me shtynte drejt teje, koncidenca vetem me pas munda ti njoh. Perseri, tani, si atehere...une vazhdoj te enderroj.
Ti puthe buzet e mia lehtazi, me kujdes, si te kishe frik se do te me lendoje, ose trembje ne nje fare menyre. More duart e mia ne duart e tua - gishtrinje qe dridheshin perqafuan njeri-tjetrin. Me buzeqeshje me hape portat e parajses pastaj me shtyte mes nje deti te cmendur dallgesh te zeza dhe ende me te zeza...
Me fishkullove me fjale mizore, tinguj te dhimbshem buzet e tua bertiten dhe me le vetem rrethuar nga erresira, dhe erera te mbytura ne shi dhe me meret fryma nga ajri i lagur.
Cuditerisht une enderroj ende...
Cuditerisht une.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Sun Apr 06, 2008 11:29 pm

dy pika shiu rane mbi qelq
dhe une per ty ndjeva mall
jetojme te dy ne nje qytet
rralle shihemi sa rralle.


SA SHPESHE KETO KOHET E FUNDIT PO I THEM KETO VARGJE,JANE BERE SI HIMNI I ZEMRES SIME SE LENDUAR.SOT ZEMER,U BENE 6 MUAJ QE NUK TE KAM PARE,DHE SI SOT 1800 DITE PA E DITUR SI I KALON DITET PA MUA.TONE QE NDARJA ESHTE E HIDHUR,THONE QE TE PLAGOS ZEMREN DHE NGRE NE SHPIRTIN TEND FOLE DHIMBJEJE.PO KJO JONA CFARE ESHTE ZEMER????NE NUK JEMI TE NDARE,PO AS TE BASHKUAR,NE DUHEMI KAQ SHUME,PO NUK ARRIJME TE SHIHEMI ME SY.
E MBAN MEND SI U DASHURUAM?????O ZOT,DITET ME TE BUKURA DHE ME TE EMBLA TE JETES TIME,ATY KU HUMBA BESIMIN TE BINDJET E MIA,ATY KU HUMBA QETESIN....ATE QETESI QE SOT PO ME HA DITET NJE NGA NJE.
DUKE MENDUAR SOT,PER ATE QE KAM PASUR PARA SE TI TE HYJE ME AQ FURI NE JETEN TIME.,ME AQ PADURIM,PA TROKITUR,PO DUKE PERPLASUR PAS TEJE DEREN,QE TE NDANTE NGA UNE.,THEM"PSE ZOTI NA VE PARA ZGJETHJEVE KAQ TE RENDESISHME NE JETE"
UNE KISHA KRIJUAR RRETH VETES UNIVERSIN TIM,BOTEN TIME,DESHIRATE MIA,ME AQ SHUME MUND,ME AQ SHUME PERPJEKJE,ME AQ SHUME SAKRIFIC.
E MBAN MEND????ISHTE NJE BEHAR SHUME I NXEHTE ATE VIT KUR TI HYRE PER HERE TE PARE NE ZYRE,KU DO FILLOJE PUNE,DHE UNE ULUR NE TAVOLIN E A......DUKE BISEDUAR TE DYJA PER CESHTJEN QE KISHIM NE DORE.DREJTORI U DREJTUA NGA NE DHE TE PREZANTOJ,ZOT SIKUR SYTE TANE NJIHESHIN PREJ KAQ SHUME KOHESH,SIKUR DUART PERCOLLEN NE PREKJEN E TYRE KENAQESINE ME TE MADHE TE TE NJOHURIT ME NJERI-TJETRIN,ATY FILLOJ GEZIMI DHE HIDHERIMI I DITEVE TE MIA,ATY FILLOVE TI,DHE UNE HUMBA PERGJITHENJE..........
.......................MBAN MEND,TI U CUDITE KUR A...TE THA PER MARTESEN TIME MADHESHTORE QE KISHA BERE PAS DIPLOMIMIT?????'TI NUK JU PERGJIGJE,BUZEQESHE,DHE ME NJE VESHTRIM QORTUES,HODHE SHIKIM PERTEJ DRITARES SE ZYRES.........DHE UNE NUK E KUPTOVA SI,ULA SYTE,DUKE MOS E KUPTUAR ARSYEN,THJESHTE DUKE MU NGULITUR NE MENDJE VESHTRIMI YT ....AI VESHTRIM QE SOT VRET DESHIREN TIME PER TE JETUAR..
NUK E KUPTUAM SE SI IKU NJE VITE AQ SHPEJT,DUKE PUNUAR KAQ AFER,DUKE QENE KAQ MIQ,DUKE U BERE KAQ TE DOMOSDOSHEM PER NJERI-TJETRIN....DUKE U DASHURUAR......PO,PO DASHURUAR....SOT E THEM ME BINDJE,SEPSE ATE KOHE NUK DIJA QE TI JEPJA NJE PERGJIGJE NEVOJES DHE DESHIRES PER TY.......DHE KESHTU KALONIN DITET E MIA ME TY,NE ATE ZYRE NE QENDER TE QYTETIT,KU XHAMAT E SHNDRITESHME TE PALLATIT DUKET SIKUR NA MBRONIN NGA TE GJITHE NGA FRIKA PER TE QENE MIQ,PER TE QENE NE......
PO NE MBESHIHESHIM KAQ SHUMENGA NDJENJAT TONA,TREMBESHIM KAQ SHUME PREJ TYRE,RUHESHIM KAQ SHUME MOS TE LENDOHESHIM,MOS TE LENDONIM ATE QE KISHIM RRETH VETES.......PO ISHTE E KOT,TI E DIJE UNE E DIJA,DHE DASHURIA JONE E SHTRYDHUR NE GJOKS PO PAGUANTE CMIMIN ME TE MADHE,DHE ZEMRA PASOJAT E SAJ.....DERI ATE DITE....KUR TI ME THE...."TE DUA ZEMER".....DERI ATE MOMENT KUR TI TRAZOVE QETESINE TIME,PER TA VRARE PERGJITHEMON.......
DHE KESHTU VAZHDUAM PER PAK NE TE DY....TE BURGOSUR TE KESAJ NDJENJE QE NUK PO NA LINTE TE JETONIM,QE PO NA MERRTE FRYMEN,QE PO NA TRAZONTE GJUMIN,QE PO NA LARGONTE RUTIN E JETES SONE...KESHTU VAZHDUAM NE PER PAK,MIDIS DASHURISE TIME TE MADHE PER TY,NDJENJES SE FAJIT QE KISHA PER NJERIUN QE PO TRADHETOJA(SEPSE ZEMRA QE TRADHETON,ESHTE NJEMIJEHERE ME KEQ SE TRUPI KUR TRADHETON)MIDIS TEJE DHE KESAJ DASHURIE PER MUA,MIDIS FRIKES SE PARAGJYKIMIT DHE DETYRAVE TONA PROFESIONALE,MIDIS RESPEKTIT PER NJERI -TJETRIT,DHE FRIKES SE MOS LENDOHESHIM........
DERI ATE DITE..........
KUR MBI TRYEZEN E PUNES TIME GJETA DOSJEN E CESHTJES TENDE,DERI KUR TI HYRE PER HERE TE FUNDIT TE NDERTESA QE SHKAKTOJE DHIMBJEN NE SYTE E TU,HYRE PER HERE TE FUNDIT NE KATE TE DYTE,KE ZYRA 204,PER TE ME THENE....."UNE DO IKI ZEMER,NESE ME DO HAJDE ME MUA,NESE DO JETEN TENDE TE VJETER....UNE NUK DUA TE TE PRISH PUNE.....UNE PO IKI ZEMER"
DHE TI IKE,DUKE ME LENE SI KUJTIM VETEM NJE PUTHJE NE DORE,SI NJE NGA PASURIT E MIA ME TE CMUARA....SI NJE NGA PLAGE E MIA ME TE MEDHA.........DHE TI IKE NGA UNE,IKE NGA AJO NDJENJE QE PO TE TORTURONTE.....
DHE SOT NE PERSHENDETEMI NE BULEVARDET E QYTETIT,APO NE MAKINE,KUR SEMAFORET NDALOJNE 5 MIN,DUKE DITUR SE UNE KAM NEVOJ TE TE SHOH.........PO PERSERI UNE JAM KETU,NE ATE PALLAT,ATE KATE,ATE ZYRE,MADJE ATE TAVOLIN KU TI ME KE LENE...ME DESHIREN E CMENDUR SE TI NDOSHTA DO VISH SERISHT NJE DITE PERSERI.....OHHHH SA SHUME GENJEJ VETEN,TI KURRE S'DO VISH,DHE UNE NUK DO VIJE KURRE TEK TI......DUKE VAZHDUAR ME JETET TONA,DUKE VAZHDUAR ME TE NJEJTAT ZAKONE DHE DESHIRA,ME TE NJEJTAT ZGJEDHJE DHE FAMILJE....PO DUKE U DASHUR AKOMA KAQ SHUME.....DUKE U PERSHENDETUR OSE URUAR FARE PAK,SI MIQ TE VJETER NE CEL......KJO ESHTE JETA IME JETA JOTE,JETA JONE LARG DESHIRAVE PER TE NDENJUR BASHKE.......
DHE MUA SOT MU KUJTOVE PERSERI TI....SEPSE SOT BENE 6 MUAJ LARG NGA UNE......PO E DI....DO KALOJNE SHUME 6-MUAJ TE TJERE...DHE UNE DO KEM KAQ SHUME MALL,DHE TI NDOSHTA DO KESH......
DHE PERSERI ME VINE NE MENDJE KETO VARGJE.....

dy pika shiu rane mbi qelqe
dhe une per ty ndjeva mall
jetojme te dy ne nje qytet
rralle shihemi sa rralle.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Mon Apr 07, 2008 6:38 pm

Pershtjellime mendimesh rendin si frymarrje ankthi ne keto ore udhetimi.Makina prek autostraden lehtesisht,dhe ēane permese aromes se mallit.
Vrapon,rend dhe bashke me te dhe mendimet e nje kohe qe nuk jeton me,po as nuk ka vdekur,ndoshta kurre nuk do ta beje.Kujtime,peshertime malli ne nostalgjin e ndenjes,momente magjia e te cilave i fal trishtim diteve te mija(gezim,mendim),ēast i nje te shkuare qe nuk do harrohet kurre,qe nuk do behet kurre histori,por qe kurre nuk do te rilind,dashuri e pergjakur nga dhimbja,malli,dite te lavdishme te nje beteje te humbur.
Kujtimet,fotografi,te vendosura ne korniza kristali ne zemren time,qe as largesia nuk arriti te thyej,as zemerimi i ēasteve te jetuara,as malli qe cdo dite rritej ne zemren time.
Mall,padurim ne keto pak ore udhetimi qe me kane mbetur,nostalgji per te te pare(nga larg prej shume kohesh tashme)stuhi perceptimesh te pervuajtura,bumerang deshirash te tejskajshme,gati dhimbje per kujtime qe gezojne, lendojne keto ore ne udhetim.
Te kujtoj shpesh,duke u munduar qe kurre mos te te harroje fytyren,tiparet,i ēuditeshme fakti se harroje pa dashje tiparet me shume te fiksuara ne mendjen tone,trembem se bashke me ty ,nje dite do iki nga une imazhi yt,dhe nga pak harresa do mbyte ditet e mia,pervec kujtimeve,ato jane te gjithesecilit prej nesh,nuk thirren ,nuk ndiqen,nuk nderrohen,thjesht jetojne me ne deri ne shpirt deri ne fund..
Shpesh me dhimbje mbys pa fund,dhe mendoj sa i lumtur je,une se di, me ate qe jeton(apo mundohesh qe te jesh i lumtur si une)mund te na blejne boten te tere,por zemren jo.
Kalojne me rrugen e gjate dhe kujtimet e mia ne pentagramin e mallit,dhe pak ,me thone,sa te arrije deri atje ku keni varrezen e e dashurise suaj.
Te mendoj ne keto ore vetmia,dhe muzika si sinfoni dhimbjeje me kujton me shume ty.
Kalojne momentet deri per te ty,vrapon deshira per te te pare(ka kohe qe nuk te kam pare)
Pershtjellime mendimesh rendin si frymarrje ankthi ne keto ore udhetimi,kujtimet per ty.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   Mon Apr 07, 2008 6:43 pm

***Dhe ditet kalojne ngadal,dhe muajt gjithashtu,madje dhe stinet….po vjen vjeshta,dhe bashke me gjethet e pemeve,po zbehet dhe ndjenja ime per ty.Po humb ne syte e mi fytyra jote,shikimi,zeri dhe madje ne lekuren time,ndjesia e prekjes tende.
Ti po humbet ne syte e mi,si loti qe tretet ne xham,dhe si mjegulla zhduket sa here del dielli.Dhe une qe perpiqem cdo dite e me shume te te mbaje me vete,te mos harroje shikimin tend,syte e tu tek une,zerin tend brenda meje,ndjenjen per ty,qe eshte gjeja me e shtenjte per mua,kujtimi me I bukur qe me lidhe me ty,me ne,me dashurin………..
Dhe lotet me bien ne faqe ngadal,duke nxehur faqen,duke djegur syrin,duke perveluar zemren,dhe cdo dite shtohen.....
Po sot...o zot dhimbja eshte me e madhe se cdo gje,cdo njeri,cdo send e krijes qe ekziston...s’mendoj se zemra ime do ndihej ndonje dite dhimbje me te madhe per ty.
Kurre me......
Dhe une nuk mund ta besoj,ta duroj,kete dhimbje,sepse kjo kalon ndarjen,kalon ne,dashurin,largesi...kjo dhimbje kalon mua dhe boten qe me rrethon................

Dhe sot ankthi i zemres sime kalon mua,dhe rend per tek ti,ty qe ka kaq kohe qe nuk po te shoh,qe je larg ne kete moment kaq te veshire,kaq te brisht per ty......
Dhe sot malli dhe lotet e mi behen me te fort,sepse je ti qe po vuan,me shume se per cdo gje tjeter,me shume se cdo dhimbje qe me ke falur mua.
Dhe une nuk jam me ty,te te prek syrin e lotuar,te te ledhatoj,te te flas,(si gjithmon zemer)si e kerkonim njeri-tjeterin kur kishim nevoj.....(ti per mua dhe une per ty)
Mendoja se dhimbja matej me fjale,me lot,me trishtim.....po sot dhimbja jote,dhimbja jone nuk ka fjale as lot ,ka vetem heshtje,e gjate sa largesia qe na ndane ne kete nate gushti,dhe ankth....nje ankth torturues qe e shtyn zemren time,mua,te rend per tek ty......
Dhe vrapon kjo zemra ime kaq e lodhur sot per tek ti,te therret te kerkon,te te shoh fare pak,te te shoh nga larg qe ta di si je,si po rri pa mua(sot qe ke kaq nevoje per mua).
Dhe nje grumbull kujtimesh perplasen ne bregun e shpirtit tim sonte,perceptime ndjenje dhe fjale lamtumire...cdo gje kaq konfuze sot,ndoshta fjalet e B.... trullosen lidhjen logjike t e jetes sime.....(o zot cfare po them????sot cdo gje ka shkaterruar lidhjen normale te qenies sime)Po cdo hap,cdo lot e fjale…sot me drejton vetem tek ti…..ti qe pa mua dhe me dhimbjen tende je diku larg,sa as cel nuk po te kap,as une,qe e gjitha cka mund te beje sot per ty eshte te qaje..per ty,per mua,per ne(sa egoiste qenka dhimbja,une sot mendoj per vete,dhe per ne....po ti zemra ime?????????????)
Ndoshta duhet te marr makinen dhe te vije tek ti,sepse deshira dhe malli per ty jane kaq te medha sonte,dhe nevoja te te rri prane,pa te folur ,pyetur,thjeshte dua te rri me ty.vetem kaq.Vetem kaq zemer,te jemi bashke,pergjithemon.UNE DHE TI dhe cdo gje do kaloj,ne te dy cdo gje mund ta zgjidhim,mjafton te jemi bashke.
Qenia jote flet gjithcka me jep
Kerkoj te jem me ty
Je jeta ime me jep shpres
Shpirt jemi te dy.
Gjithe bota je per mua
Gjithe bota jemi dy.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: SI JETOJ PA TY.....   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
SI JETOJ PA TY.....
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Zona e Nxehtė - Dashuria-
Kėrce tek: