ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 LOTI,SIMBOLI I DASHURISE.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: LOTI,SIMBOLI I DASHURISE.   Sat Mar 22, 2008 3:42 am

perse valle kur flitet per dashurine loti eshte simboli i saj, loti i nje dhimbje qe vjen qe nga brenda nesh nepermjet syve te fikur. lot dhe dhimbje per ate qe iku apo tradhetoi, lot dhe dhimbje nga shpirti i plagosur, lot dhe dhimbje nga zemra e zhuritur. dashuria eshte e ndjenja me e bukur...mos valle loti eshte sipari i rende i qe i jep fund drames se dashurise brenda nesh?! loti eshte i bukur, nuk eshte i hidhur...atehere pse kjo bukuri e kristalte te jete simboli i dhimbjes...o zot mos valle lotin e bere per te shuar zjarrin qe djeg brenda nesh. ne c'epoke jetojem qe dashurise ti japim fund me nje lot. ku eshte arsyeja umane te na komandoje me logjiken e shpirtit te ndezur nga nje pasion lumturie per ti dhene pafundesise. loti eshte i bukur ashtu sic eshte dhe dhimbja, ashtu sic qe dhe dashura qe pakuptimerisht na coi ne nje fund te dhimbshem ku historia e dashurise mbyllet me nje pike qe lendueshem quhet LOT.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
LOTI,SIMBOLI I DASHURISE.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Zona e Nxehtė - Dashuria-
Kėrce tek: