ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 C'ESHTE DASHURIA?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: C'ESHTE DASHURIA?   Sat Mar 22, 2008 3:35 am

Te gjithe ne kete bote kane thene dicka per dashurine.
Une ndonjeher kam patur ndjesine e dickaje qe nuk mund te krahasohet(flas per dashurine Femer mashkull dhe anasjelltas). Gjithsesi mbase ne njerezit jemi pak te prirur te bejme krahasime dhe...mua ndonjehere meduket s'i liria qe sa me shume flas per te aq me pak kuptoj dhe sa me shume mendoj se ja e lire aq me pak ndje se e posedoj; here tjeter me duket se kam krahasuar me Nirvanan gjendje shpirituale e cila flitet se nuk arrihet kurre megjithse perpiqen te gjithe. Paksa si nje rendje drejt djellit si te parit e diellit; te dyja nuk i ben dot gjate megjithse ndjen ngrohtesine dhe aferisne.
mund te them psh se edhte mungesa e saje qe nedonjehere me ka bere te ndihem me keq se shume te tjera dhe ka qene prania e saje qe me ben te ndiheme.....ndonjehere...qiellore....
Nje poet i shquar anglez i viteve 800 thoshte: '' ..... pesha e botes eshte dashuria..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   Sat Mar 22, 2008 3:37 am

SIPAS JUSH TE DASHUR FORUMOR,C'ESHTE DASHURIA??SI E PERKUFIZONI ATE?
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
LEDIO23
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 65
Age : 33
Location : jetoj me kujtimin e saje
Registration date : 13/03/2008

MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   Sun Mar 30, 2008 5:34 pm

Dashuria eshte si lule ne gremine qe e keput vetem ai qe dine!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   Mon Mar 31, 2008 12:07 am

dashuria nje shprehi magjike e ndjenjave me te fshehta te nje zemre ne stuhi,kush eshte dashuria??kush e perkufizon,askush thjesht dashuron.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: C'ESHTE DASHURIA?   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
C'ESHTE DASHURIA?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Bimėt dhe shtazėt sheruese dhe ushqimore

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Zona e Nxehtė - Dashuria-
Kėrce tek: