ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 A besoni ne jeten pas vdekjes!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
My Love

avatar

Numri i postimeve : 34
Age : 29
Location : Albania
Registration date : 17/12/2007

MesazhTitulli: A besoni ne jeten pas vdekjes!   Thu Jan 17, 2008 7:43 pm

Te gjitha religjionet pa perjashtim predikojn se pas vdekjes do te ringjallemi, dhe do te fitojm ate qe e kemi merituar gjate kesaj jete.
Une personalisht nuke besoj ne kete, dhe mendoj se me vdekjen tone fizike, vdes edhe shpirrti, dhe nuke ka ringjallje, se parajsa dhe ferri egzistojne ne ket bot, dhe te gjitha ne ato i kalojme gjate jetes son.
Ne parajs jemi si femi kur qdo gje eshte eshte e mrekullushme, dhe pastoaj ne mosh te pjekur kalojm neper prugator, ku bejm mekate ne vende se te pastrohemi nga to , dhe ne fune te gjithe qe e perjtojn pleqerin, perfundojn ne ferr.
Nuke eshte tem provokuese vetem po dua te degjoj ndonje mendim tuajin se cfar mendoni ju per keto gjera!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://loves.forumotion.com/
dano

avatar

Numri i postimeve : 5
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: A besoni ne jeten pas vdekjes!   Sun Feb 10, 2008 11:27 am

une per vete bsoj ne boten pas vdekjes sepse ska mundesi te jete fundi jon vdekja per arsye se njeriu osht krijesa me e bukur e me paster ne ket bot se po te shofim edhe kafshet si ne jan kan duar sy veshe cdo gje si ne e kan por ne kemi llogjike kurse ato skan pastaj i pyetje kam si ka mundesi qe ne njerezit jemi kriju pa nje arsye? vere pak veten tate ne pyetje edhe thuj gjith kjo tok e gjith ky qiell me gjith keto zbukurime edhe me gjith keto gjona te persosura qe cdo gje eshte e perkryer a ka mundesi te jen kriju vetvetiu?? njeriu qe llogjikon nuk mund te thot qe gjith kjo gje e perkryer te jet krijuar vetvetiu kshuqe edhe ne nuk kemi ardh ne ket bot pa nje qellim por mendohuni gjat ene do dilni ne konkluzjon se zoti osht ai i cili ka kriju keto gjona te persosura per ne edhe ska kuptim qe mos na marri ne llogari per gjith keto gjona qe bojm ne por ne jemi mosmirnjohes ndaj tij ene nuk besojm por nje dit te bukur do te dalim para tij edhe do e shofim me syt tane qe kjo bot osht kalimtare ky eshte mendimi im nuk di ca te them tjeter vetm se ju them mendoni pak me gjat jo shkurt fare sepse jena njerez me llogjik nuk jemi kot flm kaq kisha me thon edhe un sdua te provokoj njeri por ky eshte mendimi im kshuqe ju them edhe ju mendohuni me gjat per kete ceshtje sepse do te vij nje dite kur do pendohemi por do jet von flm .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
A besoni ne jeten pas vdekjes!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Bisedė e Lirė - Diskutime Gjenerale-
Kėrce tek: