ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 VARGJE QE SHPREHIN DASHURI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ARli
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 64
Age : 33
Location : albania
Registration date : 17/12/2007

MesazhTitulli: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Tue Jan 15, 2008 1:56 am

O pellumba te paqes ejani tek une!T'ju le nje mesazh per I love you majlinden I love you qe e dua shume:"Dot shkoj nga kjo bote,se pa te smunde te jetoj,e dua aq shume sa qe dhe n'boten tjeter ate zdo ta harroj"!!!


Edituar pėr herė tė fundit nga ARli nė Fri Apr 04, 2008 5:51 am, edituar 2 herė gjithsej
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ardo.4umer.com
ARli
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 64
Age : 33
Location : albania
Registration date : 17/12/2007

MesazhTitulli: risa ime   Tue Jan 15, 2008 1:58 am

Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ardo.4umer.com
dano

avatar

Numri i postimeve : 5
Registration date : 10/02/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sun Feb 10, 2008 10:45 am

Nese do te vdes ne duart e tua,duke me dale shpirti do te them "te dua".Ne zemer me qello e me shih ne sy por thiken mos e ngul thelle se aty te kam ty...
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 5:53 pm

Hapu toke e merrme tani!

Hapu toke e merrme tani
se zemra ime me s'duron
keso perdhosjesh ballafaqas,
peso peruljesh nderkombetare,
nga keta zagar rrugaēa
qe terbim po i japin dheut!
Hapu toke e merrme tani
se krahu im force nuk ka
aq sa duhet per te ndeshkuar
keto egersira qe veē fryhen
nga illnimi im, nga plasja ime
qe me djeg si furr perbrenda!
Hapu toke e merrme tani,
kursemi dhimbjet e turpshme
qe po ndeshi ne keto rruge kurbeti!
Lerma pak fytyre te panjollosur
qe ngjirin tend ta kem me veti!
Hapu toke e merrem tani,
ti le zagart te hane ē'te mmunden
e kur, ēka mbetur te jete mbaruar,
njeri-tjetrit do i versulen.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 5:53 pm

Puthme!

Puthme fort puthme e mos ndalo,
merrma frymen me ngadale!
Permbi mua embel pranvero,
porsi dielli mbi boren e bardhe!

Puthme prap puthme si di ti,
ēoma trupin ne ekstaze;
Sikur flladi i veres ne nxehtesi
joshme ti pa thene nje fraze!

Puthme ti puthme me mijera here,
qe dhe engjejt t'na kene zili!
Prekmi buzet me buze si floket ne ere,
jepme zjarr ne brendesi!

Falmi mua buzet e embla,
falma mua trupin tend!
Dashurine tende shume ma ka enda
le te kallim flake kete vend.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 7:11 pm

Kur te them shko
dua qe te rrish,
fjalen qe se them
dua ti ta dish,
kur te them hesht
dua te flasesh pa pushim,
kur ngurroj te te puth
dua nga ti ne buze nje kafshim!!!!!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 7:12 pm

Dashuri, dashuri
Nuk thuhet kot
Fillon me puthje
Mbaron me lote!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 7:14 pm

PO TE ISHA

Po te isha me ty gjithnje do te ndalet kjo stuhi
E di ,dhe pastaj nese behet vap
Une freskimin do ta jap

Por a shte ender kjo qe dua?
Ti a ke guxim tme njohesh mua?
A ke pyetur sa jam lodhur
Qe edhe nje deshtim per te njohur.

Kam lene gjerat te ecin me kohen
Kurse koha askend nuk e pret
Kam vendosur ose te gjeje ty
Ose tere jeten te kaloj vete.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 7:15 pm

Ja disa vargje te shkruara nga Nen Tereza

Jeta eshte nje mundesi:
KAPE.
Jeta eshte nje bukuri:
ADMIROJE!
Jeta eshte nje enderr:
REALIZOJE!
Jeta eshte nje detyre:
PLOTESOJE!
Jeta eshte nje loje:
LUAJE!
Jeta eshte nje mister:
NJIHE!
Jeta eshte nje premtim:
MBAJE!
Jeta eshte nje dhimbje:
KAPERCEJE!
Jeta eshte nje kenge:
KENDOJE!
Jeta eshte nje lufte:
LUFTOJE!
Jeta eshte nje aventure:
SFIDOJE!
Fryti i heshtjes eshte:
LUTJA.
Fryti i lutjes eshte:
BESIMI.
Fryti i besimit eshte:
DASHURIA.
Fryti dashurise eshte:
SHERBIMI.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Feb 15, 2008 7:32 pm

dote vi nje nate tek ti
dote shfaqem por si engjull
zemren tende dota marr dota
ruaj ne zemren time dota fus
thell ne shpyrtin tim dota
ruaj per kujtim te dua
____________________________

Nuk mė duhet kjo jetė
Nuk mė duhet kjo rini
Kur s'tė kam afėr meje
Gjithmonė do tė vuaj pėr ty..!!


A e din se sa te du
Nje roman ta kisha shkru
Ne biblotek ta kisha qu
Kur ta marresh ti me e lexu
Ta kuptosh se sa te du


Hape zemren dhe vajto
Hape librin dhe lexo
Hape dritaren dhe shiqo
Te kam nė zemer mos HARRO

Edhe pse je larg
asgjė nuk mė pengon
se kjo zemra ime
vetėm ty tė don..!!


Buzet e mia shume jane merzitur
Buzet e tua magjepse duke pritur
Buzet e mia po rrjedhin gjak
Eja e dashur te puth vetem pak.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sat Feb 16, 2008 1:50 pm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
blerta

avatar

Numri i postimeve : 35
Registration date : 18/12/2007

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Mon Feb 18, 2008 1:14 pm

do te doja te isha pike loti
te lindja ne syte e tu
ne faqen tende te rreshqisja
na buzen tende te vdisja

jeta eshte te dashurosh
te dashurosh eshte te vuash
te vuash eshte te vdesesh
ateher pse et jetosh ??????????,

mos duaj cdo kend
mos vuaj kot
por duaje ate
qe per ty derdh lot
Kur te ndihehs vetem
dhe te mos kesh qetesi
vere doren ne zemer
per mua pak mendo
ulu prane dritares dhe henen shiko
ateher une nga larg do et ndiej
se vertet me do
ateher tek dritarja do vrapoj
ngre koken dhe henen shikoj
dhe atje larg ne qiell ne largesi
do te bashkohen shikimet tona
plot dashuri
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Mar 21, 2008 5:19 am

NESE DO TA DISH SA MALL KAM PER TY
NGRIJE SYTE LART E SHIKO QIELLIN BLU
NESE QIELLI KA NJE MBARIM
ATJE SHUHET DHE MALLI IM.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Fri Mar 21, 2008 5:20 am

puthja si lot ne shkretetir
kur malli te pushton
eshte gjeja me e shtrenjte
qe buza kerkon
ne ato momente kur
ti i mungon
eshte oaz ndjenje
sa here qe largesia e mundon.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sat Mar 22, 2008 2:41 am

Do tė behem Zogė ti
s'do tė me njohesh
do te vij ne dasmen tende
kur ti te martohesh
do ti bij daulles per
lumturine tuaj e une
e mjera gjithmone
do te vuaj..!!!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sat Mar 22, 2008 2:43 am

puth buzet qe te flesh embel, te puth syte qe te me shohesh ne enderr, te puth ne faqe qe te ndjehesh mire dhe me 100 te puthura te them "naten e mire
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sat Mar 22, 2008 3:19 am

dashuria,deshira per te qene 2,frika mos nglesh 1
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sat Mar 29, 2008 2:21 am

Tani jam pa ty e dashur
Dhe kam frike te hyje ne endrra
Se endrren une nga pak e vrava
Dhe tani kam frike se mos me vrasi endrra

Do te me gjesh e dashur ne ankthe pritjesh
Porsi dallandyshe qe ka humbur rrugen per ne shtepi
Ne rruget e deshperimit do endem si puthje klithjesh
Se rruga e deshperimit me dergon larg nga ti
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Wed Apr 02, 2008 1:45 am

Une s'kerkoj te me duash shume
Por te pakten cerekun nga sa te dua une
Ndoshta te jetoj pak se jeta rrjedh si lume
Ku i dihet jetes , ndoshta s' jetoj dhe shume
Me dite apo me vite, por sa te jetoj
Vec teje tjeter kurre s'do dashuroj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sun Apr 06, 2008 11:23 pm

TĖ LUTEM


Mjegullat nėpėr sy,sytė mė janė verbuar,me duket se jame ne qiell,
e preki gjithėsinė,sa shpraztirė,era e ftohtė,yjet pa dritė,
edhe ato tė vetmuara,askund askush,shpraztirė e pafund,
i shqetėsuar jamė nuk di katė shkojė.
Cila rrugė mė shpie nė drejtim tė duhur,jam nė udhėkryq
pa emėr,
i humbur e i hutuar qėndrojė nė gjithėsi,
i mjeri i humburi unė nė kozmosin e pafundė.


Dua tė zgjohem nė jetėn qė isha ,dua tė bėrtasė LIBERTAS,
dua tė jemė ai qė isha,
dua tė dalė nga ky labirint,dua tė gjejė rugėn e humbur.
Endem anė e mbanė kozmosit tė pafundė kėrkojė atė...


Kėrkojė kohėn e humbur, kėrkojė jetėn kur isha fėmijė,
kėrkojė ditėn kur u dashurova pėr herė tė parė,
kėrkojė atė qė e kam humbur e qė nuk vjen dot!
e dashura kohė tė lutem kthehu vetėm pakė
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Sun Apr 06, 2008 11:23 pm

DUHET TĖ VAZHDOJ PA TY

Shtėpi tė heshtura,
Nėn qiellin e rėnduar,
Shiu dhe Unė,
Tė ftohur nė vetmi,
Nė kėtė qytet qė asgjė s’ka marrė nga Ti.

Nė pritje harrova hapat e tu,
Mė ngjan si nė ėndėrr,
Eh...! kur largohesh Ti...
Mė duhet tė filloj pėrsėri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Wed Apr 09, 2008 4:46 pm

IF I COULD BUILD A MOUNTAIN,YOU COULD CALL YOUR VERY OWN;A PLACE TO FIND SERENITY,A PLACE TO BE ALONE
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
eda
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 125
Location : diku midis fantazis dhe realitetit
Registration date : 21/03/2008

MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   Wed Apr 09, 2008 10:52 pm

***E il mio ricordo
Ti verra a trovare
Quando starai tropo male
Quando invece starai bene
Restero a guardare
Perche cio che ho sempre chiesto al cielo
Č che questa vita
Ti donasse gioia e amore vero.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: VARGJE QE SHPREHIN DASHURI   

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
VARGJE QE SHPREHIN DASHURI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Zona e Nxehtė - Dashuria-
Kėrce tek: