ARDO FORUM

Miresevini ne forumin tone.
 
ForumForum  PortalliPortalli  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi  ChatChat  

Share | 
 

 Ethet", e diela e dytė shton emocionet dhe spektaklin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ARli
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 64
Age : 33
Location : albania
Registration date : 17/12/2007

MesazhTitulli: Ethet", e diela e dytė shton emocionet dhe spektaklin   Mon Jan 14, 2008 8:00 pm

Nata e dytė e "Etheve" nė "Top Channel", pėrēoi tė tjera emocione. Interesi i madh i spektatorit konfirmoi realizimin perfekt tė spektaklit


U zhvillua mbrėmė e diela e dytė e Etheve me njė konkurrim tejet emocional mes 9 konkurrentėve. Ata interpretuan hite tė njohura italiane, si dhe tė muzikės sė lehtė shqiptare nė vite e asaj botėrore. Juria pėrballė dha vlerėsimet e saj, duke pėrbėrė dhe njė ndėr boshtet e spektaklit me mėnyrėn se si tė gjithė anėtarėt e saj, japin mendime mbi interpretimin e konkurrentėve. Risi e kėsaj jurie ėshtė prania nė tė e muzikantit dhe regjisorit tė "Top Channel", Bojken Lako, qė ashtu si dhe kolegėt e tij, ka treguar njė pėrgatitje tė jashtėzakonshme profesionale nė gjykimin e cilėsisė sė interpretimit. Edhe mbrėmė, salla e mbushur pėrplot e Teatrit tė Operės dhe Baletit, ishte shenjė e njė pune gjigante nė tė gjitha parametrat artistikė e televizivė. "Ethet" kanė bėrė njė rrugėtim tė gjatė disamujor, tė nisur nga audicionet nėpėr qytetet kryesore tė vendit, si dhe nė Prishtinė. Ėshtė llogaritur qė 7 mijė konkurrentė tė jenė paraqitur para jurisė, duke testuar talentin, ku siē kuptohet 6 mijė e 9 qind e 9 dhjetė prej tyre kanė provuar shijen e hidhur tė skualifikimit. Mė pas, audicionet e njėpasnjėshme deri tek ai nė tė ftohtin e dhjetorit nė mes tė stadiumit "Qemal Stafa" dhe te salla e Teatrit tė Operės, por pa spektatorė, shtrydhėn deri nė 10 numrin e konkurrentėve. Tashmė janė 8 pas eliminimit tė dy konkurrentėve nė dy tė diela. Ata qė do tė vijojnė konkurrimin, sa vijnė e bėhen mė tė njohur pėr publikun. Ky ėshtė dhe njė nga aspektet mė magjike tė "Etheve", si dhe thelbėsori e ashti i kėtij lloj spektakli; qė nga njė anonimitet absolut, i ēon tė talentuarit nė njė famė absolute. E nė kėtė rrugėtim ndodh mrekullia e shndėrrimit nga njė profan, por me pak talent, nė njė profesionist, ku talenti ėshtė zėvendėsuar me njė punė kolosale. Sigurisht, kjo nuk ėshtė e panjohur nė jetėt njerėzore. Dhe ėshtė madje e zakonshme nė kuadėr vitesh. Ndėrsa nė rastin e "Etheve", e veēanta dhe e rralla ėshtė se ky shndėrrim ndodh nė disa muaj. Dhe, publiku ka rastin ta shohė kėtė mrekulli nė 9 javė, ēdo tė diel nė mbrėmje nė "Top Channel".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ardo.4umer.com
 
Ethet", e diela e dytė shton emocionet dhe spektaklin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ARDO FORUM :: Tema Shoqėrore-
Kėrce tek: